top of page

 Друзі,  пам'ятайте, що кожен третій четвер травня вся Україна відзначає День вишиванки !

Дуже приємно, коли гарні ініціативи стають справжньою традицією.

Цього року третій четвер припадає на 19травня.

 

Тож, готуйте свою найкращу вишиванку!

А в кого немає, то ще є час придбати.

     

Шановна шкільна громадо!

 19 травня об  11.15 відбудеться загальношкільний флешмоб  «Своя сорочка ближче до тіла, особливо, коли вона - вишиванка!»

    День національного костюма (День національного вбрання) виріс з традиційної всеукраїнської акції Парад вишиванок, яка раніше кожен рік проводилася в День Незалежності практично в кожному з міст України.

Особливо Парад вишиванок був масовий в столиці, представники різних регіонів країни приїздили  до Києва, для того щоб пройти вулицями в своїх традиційних національних костюмах, прикрашених вишитими орнаментами, притаманними саме їхній місцевості.

Наша вишивка – то пісня України,
Нашої священної землі.
В ній співають ранки солов′їні
Квітом розквітаються гаї.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки»

було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Лесею Воронюк у 2007 році.

     День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок.

          Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.

    Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Парад вишиванок зробив певний крок вперед у своєму розвитку. Вишиванка вийшла за межі музейних експозицій і стала не тільки святковим, але і повсякденним одягом для багатьох українців.

   Це свято об’єднує українців незалежно від їх статі, соціального статусу, віросповідання або політичних поглядів. Його мета – зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння національного вишитого одягу.

О, Мутин, ти мій оберіг, що ніколи у серці не згасне

          Вишивали в Мутині з давніх-давен. Мабуть найпершою втілила в узорний мотив красу рідної природи, свої переживання та відчуття дружина козака Мута. Сподобалась ця живописна місцевість вільному козакові. Тут можна було плавати, ловити рибу по р. Сейм, а також господарювати на її родючих берегах. Все влаштовувало козаків – переселенців, і ось вони вирушили по Сейму в пошуках красивих дівчат, щоб одружитися.

    Знайшовши свою долю, повернулися до мутинських земель і назавжди оселились тут. Тому й зараз говорять, що в цьому краї живуть найвродливіші дівчата та найсвободолюбивіші парубки.  

bottom of page