top of page

Інформація

про стан організації відпочинку та оздоровлення

в дитячому оздоровчому таборі з денним перебуванням «Барвінчатко» Мутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

влітку  2014 року

        Пришкільний дитячий оздоровчий табір «Барвінчанко» із денним перебуванням – тимчасово діючий, спеціально організований і призначений для оздоровлення, відпочинку, розвитку дітей. Він перебуває у власності управління  освіти, молоді та спорту Кролевецької РДА,  має матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей. Юридична адреса: вул. Колективна, 4, Мутинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кролевецького району, Сумської області.

 

 

 

      Оздоровчий табір з денним перебуванням «Барвінчатко» в цьому році працював в період літніх канікул з 2 червня по 20 червня (за виключенням вихідних днів) і забезпечував оздоровлення 50 учнів (з них 2 дитини – сироти) 1-7 класів, які об`єднані в два загони. Табір працював в одну зміну, яка тривала 14 днів (6-ти годинний режим роботи ). 

      Засновником табору є адміністрація Мутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Наявна відповідна регламентуюча робоча документація: наказ про відкриття табору, акт про готовність закладу, санітарний паспорт, інструкції з техніки  безпеки, профілактики травматизму і попередження нещасних випадків з дітьми, протипожежної безпеки,  режим роботи табору. Отримано дозвіл СЕС на відкриття  табору та забезпечувалися дотримання всіх вимог щодо роботи .

          Дитячий оздоровчий табір діяв відповідно складеного режиму дня на підставі Положення, затвердженого начальником районного управління освіти та погодженим директором школи. Згідно наказу по школі №56 від 20.05.2014р.  «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і учнівської молоді  влітку 2014 року» було визначено ряд завдань та створено необхідні умови  щодо реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок та оздоровлення, забезпечення зайнятості дітей, профілактики асоціальних явищ, задоволення інтересів і духовних запитів, відповідно до індивідуальних потреб дітей. 

              Дітям, які перебували в таборі  забезпечувалося належне, якісне, дворазове харчування (сніданок та обід) у відповідності з встановленими нормами та правилами санітарно-гігієнічного нагляду. Перспективне двотижневе меню табору затверджене СЕС, урізноманітнене та збалансоване, збагачене вітамінами, складене з урахуванням добових норм. Закупівля продуктів здійснювалась  в ПП «Бєлашов О.Ф.». Дана юридична особа є постачальником сертифікованих  продуктів харчування.  Графіки і маршрути завезення затверджені головним спеціалістом СЕС. Вартість дітодня становила 19.45  гривень. Державою виділено на кожну дитину (48 учнів)  по 7 гр. на день, на дитину-сироту(2 учні) - 12гр., доплата батьків в день становила – 5 гр., решта спонсорські кошти. Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Ранок» виділено м’яса 78 кг. на загальну суму 1710 грн., надана батьківська матеріальна допомога в вигляді круп, макаронів, олії, борошна, Мутинська сільська рада спонсувала солодощі на суму 250 гривень, підприємець Бєлашов О.Ф.- фрукти на суму – 176 гривень.

 

За веденням відповідної документації на харчоблоці відповідальна начальник ДОТ Проценко Л.В.( журнал бракеражу готової продукції, журнал бракеражу  продукції, яка надходить та швидко псується,  журнал здоров`я працівників їдальні, графік харчування дітей, графік роботи вихователів).

 

 

       Створені безпечні умови перебування дітей в таборі. Згідно наказу №56 від 20.05 2014р. відповідальність за життя й здоров`я дітей під час літнього оздоровлення покладалося на вихователів ПилипенкоН.М., Ляховка Л.П, Давидова В.В, Нібак О.М, Шевчик Н.О, Журавель С.В, Масік Ю.О., Босак Л.М. Ними ведуться журнали інструктажів з попередження дитячого травматизму, техніки безпеки перед походами та екскурсіями, виходами на річку в ліс, поводження в спортзалі, їдальні, на спортмайданчику,  в ігрових кімнатах.

           Виховна робота в таборі з денним перебуванням має ряд специфічних особливостей, врахування яких є запорукою створення у таборі життєрадісної атмосфери і забезпечення повноцінного відпочинку та розвитку дітей. При плануванні заходів було враховано те, що в них братимуть участь діти з різним соціальним досвідом, умовами життя і виховання. Також було взято до уваги добровільність участі дітей у справах табору та вибору занять, які їм більше до вподоби. Короткотривалий період існування табірного колективу вимагав чіткого початку і завершення табірної зміни. 

          Цікавим є життя загонів «Дивосвіт» та «Капітошка», які формувались враховуючи вікові категорії дітей їх інтереси та вподобання.  Загонове життя впливає на формування колективізму, згуртуваності, відповідальності. Моральна атмосфера, доброзичливе ставлення однолітків і вихователів  сприяють самоствердженню і тих дітей, які іноді в шкільному житті  вважались важковиховуваними. Вже традиційними стали заходи спрямовані на формування здорового способу життя, творчого і духовного становлення, які сприяють розвитку ініціативи та самодіяльності, формують загальнолюдські духовні якості (аукціони, творчі години, конкурси, вернісажи різних напрямків, спортивні естафети, мистецькі колажі). Цікаво проходили в таборі й традиційні свята країни (День захисту дітей, Трійця, Всесвітній день навколишнього середовища, День скорботи).

 

         Для успішного здійснення процесу відпочинку заздалегідь було приготовано приміщення, ігрові кімнати, спортивний зал, бібліотека, ігрові та спортивні майданчики на території школи. В середині приміщення, яке використовується для оздоровлення  школярів облаштовано цікавий і яскравий інтер`єр, оформлено загальний інформаційний куточок табору.

    Дитячий оздоровчий табір несе в собі великий потенціал у питанні забезпечення змістовного відпочинку та зайнятості дітей протягом літа

bottom of page